דבר המנהל

שלום רב

בית הספר ״אליאנס״ תל אביב הינו חלק משמעותי מההיסטוריה הכללית והחינוכית של העיר תל אביב מבחינות רבות. בין היתר הצמיח בית הספר בוגרים רבים שמהווים היום חלק בלתי נפרד מנופה החברתי של מדינת ישראל בתחומים מגוונים: יזמות, היי טק, רוח, חברה, אומנות, מדעים ועוד. הצוות החינוכי ב״אליאנס״ עוסק גם היום בחינוך לערכים ומצויינות. יחד עם זאת ומעל הכול היסוד הערכי עומד בראש סדר העדיפות שלנו: כבוד הדדי, אמונה באדם, אהבת האמת גם בתקופה מורכבת זו, ובדגש על – שותפות וערבות הדדית אמיתית.

תלמידים יקרים, צוות בית הספר מזמין אתכם לקחת איתנו חלק במסע המפרך הזה בתקופה כל כך משמעותית של חיים. אנו נעשה ככל שיעלה בידינו לסייע, ללוות ולתמוך, כדי שתוכלו להשיג את המטרות שלכם, ויחד אולי להגדיר גם מטרות להמשך הדרך הקסומה שלכם על הכדור הזה.

האתר המחודש של ״אליאנס״ הנו ביטוי לתהליכי התחדשות וחדשנות שבית הספר עובר בתקופה האחרונה בסיוע מינהל החינוך בתל אביב ומשרד החינוך:

התחדשות וחדשנות פדגוגית – מגמות לימוד חדשות, הרחבת בחירת תלמידים, שילוב תוכניות פדגוגיות חדשניות, הצטיידות דיגיטלית ועוד

התחדשות במרחבי למידה – שיפוץ עומק במבנה כיתות, בניית אגף לימוד ומעבדות, שדרוג והתאמת מרחבי הלמידה לזמננו.

התחדשות בשירותים לתלמידים ולבאי בית הספר: הדרכות הורים, ספרים דיגיטליים, מחלקת פרט מוכוונת צרכים ועוד

אני מאחל לכולנו שנצלח תקופה לא פשוטה זו באופן שיחזק את חוסננו החברתי והאישי ואולי אף נשכיל להתחזק בהבנה הפשוטה כי ״כולנו רקמה אנושית אחת חיה״

בשותפות

יניב בכר

מנהל ״אליאנס״ תל אביב