חטיבת ביניים

בית הספר “אליאנס” הינו בית המחנך לערכי כבוד האדם, לאהבת הארץ, למעורבות חברתית ונתינה, למיצוי ומצוינות לימודית.

בית הספר חותר לקידום כל תלמיד ותלמידה לקראת חיים מלאי משמעות ומיצוי עצמי. 

ייעודו של בית הספר להכשיר את בוגריו למודעות עצמית, לאנשים מעורבים ואחראים מבחינה חברתית, המצוידיים במיומנויות רגשיות, חברתיות ולימודיות שיובילו אותם ויסייעו להם בעולם המשתנה.

חטיבת הביניים

חטיבת הביניים ב”אליאנס” הינה חטיבה ותיקה, עם מסורת של הכלה, מיצוי יכולות, מצוינות וחתירה מתמדת לחדשנות.

בחטיבה מתקיימת אווירה של משפחתיות ותחושה של ביטחון, מוגנות, טיפול פרטני וקשר אישי הדוק עם התלמידים והוריהם.  מושם דגש על דיאלוג מכבד בין כל באי ביה”ס, שיתוף והעצמת התלמידים בדרכים רבות ומגוונות.

צוות החטיבה משקיע מחשבה ועבודה רבה במטרה להפוך את המעבר מבית הספר היסודי לחט”ב כהזדמנות לשינוי, התבגרות והתפתחות תוך התחשבות בקצב ובצרכים האישיים של אחת ואחד. מחנכות החטיבה שמות להן כמטרה להוות עבור התלמידים.ות כתובת משמעותית להתייעצות והכוונה. הקשר האישי עם התלמידים.ות מאפשר למחנכות ליצור סביבה חינוכית תומכת ומכילה. 

 

בחטיבת הביניים אנו שמים דגש על למידה משמעותית ומאתגרת המותאמת למאפייני הגיל ועונה על  שתי מטרות עיקריות: האחת הצבת אתגרים ופיתוח הסקרנות בתחומי הידע השונים, והשניה, הקניית הרגלים ומיומנויות למידה, הנדרשים­ בכל שלבי הלימוד בתיכון ומעבר לו.

 

בצד הצבת דרישות לימודיות, חשוב לנו לתת מענה אישי לכל תלמידה ותלמיד על מנת שיוכלו להביא לידי מימוש את הפוטנציאל האישי שלהם.

 

בתהליכי הלמידה צוות המורים שם דגש על שלל מיומנויות לומד הדרושות לחיים במאה ה- 21 לצד כישוריו ויכולותיו של כל תלמיד מצטיין ומתקשה כאחד. המטרה בתוכנית זו היא לזמן לתלמיד.ה התנסויות במגוון מיומנויות למידה על מנת להפוך אותו ללומד עצמאי, סקרן, בעל דעה אישית, חשיבה ביקורתית, יכולת לפתור בעיות, אחראי ללמידה ומעורב בחיי הקהילה הסובבת אותו.

 

תכניות מיוחדות המתקיימות בחט”ב

  • שיעור אסטרטגיות למידה
  • מועדון ספורט בית ספרי
  • מסלול מנהיגות באנגלית
  • למידה מבוססת פרויקטיים
  • מסלול אומנות
  • מסלול דיפלומטיה