שכבה יב’

טלפון מזכירות חטיבת ביניים,
גב’ חגית כהן 073-384-5301 

תוכן עניינים

עדכונים

תוכן יעלה בהמשך…

צוות השכבה

רכזת השכבה

רוית פלדמן

יועצת השכבה

עמית ליפשיץ

צוות המחנכות

יעל פולטורק – יב’1

דבורה ספקטור – יב’2

מיכל חורש – יב’3

תמי וטורי – יב’4

רוית פלדמן – יב’5

סהר שבתאי – יב’6

נורית דק- יב’7

אנה פולישצ’וק – יב’8

יעלה מלכה – יב’9

ספרי לימוד

לוח אירועים ומבחנים

אצלנו בשכבה

דיתיאטרו – דמוקרטיה, הפגנות וכל השאר: התלמידים פתחו את שנת הלימודים בסדנא אשר הועברה  על ידי זוג שחקני תיאטרון מקצועיים אשר עסקו בסוגיות אקטואליות באמצעות תרגילי תאטרון, אלתור וסימולציות.

התנדבות במתחם “אסקפו”: כחלק מהמאמץ לתרום למען החיילים ותושבי העוטף שכבה יב’ התנדבה במרכז האיסוף באקספו בגני התערוכה.

 

מנהיגות צעירה: התלמידים שמעו הרצאה של השגריר לשעבר אביב שיר און  ושניר דולב המנהל את תחום הפדגוגיה ומשלחות השגרירים הצעירים לחו”ל. בהרצאה סקרו אביב ושניר את המצב נכון להיום ובחנו יחד עם התלמידים  כיצד כל אחד מהם יכול לקחת חלק במאבק על התודעה של מדינת ישראל ברשתות החברתיות.

“חומות של תקווה”: תלמידי השכבה בקרו במתחם הגרפיטי “חומות של תקווה” ברח’ אלפסי 20 ת”א, מיזם אומנות בו אמני רחוב יצרו ציורי קיר עבור כל אחד מ-38 הילדים החטופים.  משם המשיכו לרחבת מוזיאון תל אביב בה נמצאות משפחות החטופים. לקראת היציאה, כל תלמיד הכין בסדנת האומנות בבית הספר, פרח צהוב מחוט אלומיניום ובד צהוב עם כיתוב אישי, אותו הניחו ברחבת כיכר החטופים. 

הכנה לצה”ל: כיתה י”ב והמעבר לשירות הצבאי הינם שלבים מורכבים ומעוררים בין היתר גם אתגרים רגשיים. התלמידים השתתפו בסדנה  לחיזוק ושיפור החוסן האישי. הסדנה הועברה על ידי מדריכים מחברת ״צעד קדימה״ ועסקה בזיהוי ואפיון מצבי לחץ. התלמידים נחשפו  למגוון כלים ייחודים אשר יכולים לסייע בפיתוח ושיפור החוסן האישי וכן להקל על ההסתגלות למערכת הצבאית. כל אלה הועברו בשילוב הפעלות ייחודיות ומצגת אינטראקטיבית.

צפייה בסרט ״18 קילו של אהבה״: סיפורו של עמי אנקילביץ’ אשר נולד עם מחלת ניוון שרירים נדירה, והרופא לא נתן לו סיכוי להגיע מעבר לגיל 6. היום עמי בן 34, משקלו 18 ק”ג, והחיים שלו הם בגדר נס. יחד עם אסף, חברו הטוב, וצוות הצילום, הוא טס לארה”ב, בחזרה למקום שבו נולד, לחפש את הרופא שלא נתן לו סיכוי לחיות. במהלך המסע נפגש עמי עם אחיו איתו לא דיבר שנים, מחפש אחר ד”ר קורדובה, ובעיקר מוכיח לעצמו ולכולם שהשמים הם הגבול. זהו סיפורו המרגש, יוצא הדופן ומעורר השראה על אדם שחי מכוחה של אהבה.

לאחר הסרט התקיימה הרצאה עם האדם שליווה את עמי במסעו.

 

יום עיון עם עו”ד אלה שוורצמן בנושא התנהגויות מסכנות: במהלך היום שעסק כולו בהתנהגויות מסכנות שמעו התלמידים שתי הרצאות: האחת על השפעות האלכוהול ״אלכוהול למה כן ולמה לא ״ והשנייה ״נהיגה תחת השפעת אלכוהול״ במהלכה נפגשו התלמידים  עם  הוריו של איילון אמסלם ז״ל, שהיה תלמיד אליאנס ונדרס אל מותו בתאונת דרכים כתוצאה מנהיגה בשכרות. 

דיתיאטרו

דיתיאטרו

דמוקרטיה, הפגנות וכל השאר - התלמידים פתחו את שנת הלימודים בסדנא אשר הועברה על ידי זוג שחקני תיאטרון מקצועיים אשר עסקו בסוגיות אקטואליות באמצעות תרגילי תאטרון, אלתור וסימולציות.

התנדבות באקספו

התנדבות במתחם "אסקפו"

כחלק מהמאמץ לתרום למען החיילים ותושבי העוטף שכבה יב' התנדבה במרכז האיסוף באקספו בגני התערוכה.

placeholder.png

מנהיגות צעירה

התלמידים שמעו הרצאה של השגריר לשעבר אביב שיר און ושניר דולב המנהל את תחום הפדגוגיה ומשלחות השגרירים הצעירים לחו"ל. בהרצאה סקרו אביב ושניר את המצב נכון להיום ובחנו יחד עם התלמידים כיצד כל אחד מהם יכול לקחת חלק במאבק על התודעה של מדינת ישראל ברשתות החברתיות.

placeholder.png

"חומות של תקווה"

תלמידי השכבה בקרו במתחם הגרפיטי "חומות של תקווה" ברח' אלפסי 20 ת"א, מיזם אומנות בו אמני רחוב יצרו ציורי קיר עבור כל אחד מ-38 הילדים החטופים. משם המשיכו לרחבת מוזיאון תל אביב בה נמצאות משפחות החטופים. לקראת היציאה, כל תלמיד הכין בסדנת האומנות בבית הספר, פרח צהוב מחוט אלומיניום ובד צהוב עם כיתוב אישי, אותו הניחו ברחבת כיכר החטופים.

placeholder.png

הכנה לצה"ל

כיתה י"ב והמעבר לשירות הצבאי הינם שלבים מורכבים ומעוררים בין היתר גם אתגרים רגשיים. התלמידים השתתפו בסדנה לחיזוק ושיפור החוסן האישי. הסדנה הועברה על ידי מדריכים מחברת ״צעד קדימה״ ועסקה בזיהוי ואפיון מצבי לחץ. התלמידים נחשפו למגוון כלים ייחודים אשר יכולים לסייע בפיתוח ושיפור החוסן האישי וכן להקל על ההסתגלות למערכת הצבאית. כל אלה הועברו בשילוב הפעלות ייחודיות ומצגת אינטראקטיבית.

placeholder.png

צפייה בסרט ״18 קילו של אהבה״

סיפורו של עמי אנקילביץ' אשר נולד עם מחלת ניוון שרירים נדירה, והרופא לא נתן לו סיכוי להגיע מעבר לגיל 6. היום עמי בן 34, משקלו 18 ק"ג, והחיים שלו הם בגדר נס. יחד עם אסף, חברו הטוב, וצוות הצילום, הוא טס לארה"ב, בחזרה למקום שבו נולד, לחפש את הרופא שלא נתן לו סיכוי לחיות. במהלך המסע נפגש עמי עם אחיו איתו לא דיבר שנים, מחפש אחר ד"ר קורדובה, ובעיקר מוכיח לעצמו ולכולם שהשמים הם הגבול. זהו סיפורו המרגש, יוצא הדופן ומעורר השראה על אדם שחי מכוחה של אהבה. לאחר הסרט התקיימה הרצאה עם האדם שליווה את עמי במסעו.

placeholder.png

יום עיון על התנהגויות מסכנות

יום עיון עם עו"ד אלה שוורצמן בנושא התנהגויות מסכנות: במהלך היום שעסק כולו בהתנהגויות מסכנות שמעו התלמידים שתי הרצאות: האחת על השפעות האלכוהול ״אלכוהול למה כן ולמה לא ״ והשנייה ״נהיגה תחת השפעת אלכוהול״ במהלכה נפגשו התלמידים עם הוריו של איילון אמסלם ז״ל, שהיה תלמיד אליאנס ונדרס אל מותו בתאונת דרכים כתוצאה מנהיגה בשכרות.

מזמינים אתכם לערב הפתוח האחרון אשר יתקיים ביום חמישי 1.2.24 בשעה 19:00!

ימים
שעות
דקות
שניות